Naar inhoud

Winkelwagen

Je winkelwagen is leeg

Artikel: Stappenplan zelf een bio ethanol haard inbouwen

Stappenplan zelf een bio ethanol haard inbouwen

Het mooiste aan een duurzame Bio ethanol haard is dat u deze zelf kunt (in)bouwen. U kunt zelf het design ontwerpen en het helemaal aanpassen naar uw smaak. In deze blog leggen wij u uit hoe een bio ethanol haard moet worden ingebouwd én welke stappen u moet doorlopen. Bij de montage moet u goed letten op de materialen die u gebruikt en natuurlijk de veiligheidsafstanden. Op deze manier is het risico geminimaliseerd. 

OVERZICHT:
1. Inleiding
2. Plannen
3. Materialen en gereedschappen
4. Stap voor stap instructies
4.1 Markering/ Markering
4.2 Maak frameconstructie
4.3 Profielen van de gipsplaat plaatsen en uitlijnen
4.4 Installatie van gipsplaten
4.5 Vullen van de gipsplaatconstructie
4.6 Stucwerk van de gipsplaatconstructie
4.7 Het slijpen
4.8 Installeren/ plaatsen/ monteren van de bio ethanol inbouwhaard
4.9 Individueel? Geen probleem!
5. Voorbeelden van onze klanten

Inleiding:

Sommige bio-ethanol haarden hebben extra aandacht nodig tijdens de installatie. Bij vragen adviseren wij u om contact op te nemen met ons team professionals via info@bioethanolhaarden.com. Het laten plaatsen van de gipsplaat en het plaatsen van de haard kan tegen een schappelijke prijs overgenomen worden door diverse bedrijven. Als u het werk wilt overdragen, kunt u het beste tussen de 2 a 3 vrijblijvende offertes van regionale bedrijven aanvragen.

 

2. Plannen

We gaan er vanuit dat je al een keuze hebt gemaakt uit onze bio-ethanol inbouwhaarden en de exacte afmetingen van de haard hebt bepaald. Mocht je hulp nodig hebben bij het maken van een keuze, dan staat ons team van experts van Bioethanolhaarden.nl graag voor je klaar om je persoonlijk en gedetailleerd te adviseren over welke inbouwhaard het beste past bij jouw situatie en ideeën.

Bij het plaatsen van de gipsplaatconstructie moet je goed nadenken over de locatie en stabiliteit van de muur waarop deze wordt geplaatst. Ook moet je rekening houden met de gewenste opbouw van de constructie, zoals het gelijkliggen met de vloer en het plafond of het 'zwevend' ophangen aan de muur. Verder dien je ook rekening te houden met eventuele extra ruimte voor een televisie of planken in de gipsplaatconstructie naast de bio-ethanol inbouwhaard.

Bij het plaatsen van een televisie boven de bio-ethanol inbouwhaard adviseren wij een minimale afstand van 60 cm tussen de bovenrand van de inbouwhaard en de onderrand van de televisie. In een droogbouwconstructie kan ook een televisie worden ingebouwd. Daarnaast moet je aan de hand van het model bio-ethanol inbouwhaard bepalen welke totaalmaat de gipsplaatconstructie moet hebben.

Om veiligheidsredenen adviseren wij voor alle bio-ethanol inbouwhaarden een minimale diepte van 40 cm voor de gipsplaatconstructie. Dit geldt echter niet voor inbouwhaarden die aan twee of drie zijden open zijn. Wat betreft de hoogte en lengte van de constructie ben je relatief flexibel, maar houd er rekening mee dat de lengte van de constructie minimaal 40 cm langer dient te zijn dan de schoorsteen, zodat er minimaal 20 cm buffer is tussen de rand van de gipsplaatconstructie en de buitenrand van de schoorsteen links en rechts van de schoorsteen.

Als je alles hebt gepland en de benodigde materialen hebt verzameld, kun je aan de slag gaan. Houd er rekening mee dat de verzending van onze haarden vaak enkele dagen in beslag neemt, dus het is verstandig om de haard vooraf te bestellen.


3. Materialen en gereedschappen

U heeft de volgende materialen en gereedschappen nodig om uw bio-ethanolhaard in een gipsplaat te installeren.

 • Boor/ accuschroevendraaier
 • Snijmes/ liniaal
 • Potlood/krijt/plakband
 • Krijt lijn
 • verfroller/ kwast
 • Schroevendraaier
 • Handschuurmachine/ schuurspons/ schuurpapier
 • blikschaar

De exacte hoeveelheid materialen is heel afhankelijk van uw project.

 • Gewenst model bio-ethanol inbouwhaard van bioethanolhaarden.com
 • Schroeven
 • Gipsplaatschroeven met boor
 • Gipsplaatankers en schroeven
 • Metalen UW profielen voor de frameconstructie
 • Metalen CW-profielen
 • Hittebestendige verf
 • Hittebestendige gipsplaat
 • Eventueel hittebestendige verf/lak of bijvoorbeeld tegels of natuurstenen platen

4. Stap voor stap instructies

4.1 Markering/ Markering

STAP 1: MARKERING De eerste en belangrijkste stap bij elke handmatige taak is om aandachtig te handelen en gefocust te blijven. Als u een gipsplaatconstructie wilt bouwen die eindigt bij de vloer en het plafond, markeer dan eerst de afmetingen van de toekomstige constructie op de vloer en het plafond (diepte en lengte). Als u een "zwevende" constructie wilt bouwen die aan de muur hangt, moet u enkele richtlijnen op de muur tekenen. Gebruik hiervoor het best een potlood, krijtje of stukje plakband in een opvallende kleur. Om te controleren of de markeringen recht zijn, kunt u een waterpas, meetlint en krijtlijn gebruiken. Zorg ervoor dat de markeringen nauwkeurig zijn voordat u doorgaat met de volgende stap: de constructie van het gipsplaatframe.


4.2 Maak frameconstructie

Om de frameconstructie te maken, heeft u staanders of profielen nodig, gemaakt van hout of metaal. We raden het gebruik van metalen profielen aan en beschrijven deze variant in dit voorbeeld. Voor deze variant gebruikt u UW- en CW-profielen.

Begin met het op maat knippen van de UW-profielen met blikscharen. De UW-profielen vormen het buitenste frame van de constructie op de vloer, wanden en plafond. Bedek de achterzijde van de UW-profielen met isolatiestrips en plaats de profielen op de markeringen die u eerder hebt getekend. De UW-profielen moeten na elkaar aan de muur en het plafond worden bevestigd. Controleer nogmaals of de afmetingen van de UW-profielen overeenkomen met die van de gewenste constructie.

Schroef de UW-profielen nauwkeurig op de vloer, wand en plafond op een afstand van ongeveer 50cm van de markeringen. Voor harde oppervlakken zoals beton, moet u voorboren en een roterende plug plaatsen voordat u gaat schroeven.

Als u houten latten gebruikt, kunt u deze met een houtschroef of deuvel aan de muur bevestigen. Als u metalen profielen gebruikt, kunnen deze direct met pluggen en schroeven aan de muur worden bevestigd. Zorg ervoor dat de UW-profielen recht en stabiel aan de muur, vloer en plafond worden bevestigd. Gebruik een waterpas om ervoor te zorgen dat ze recht zijn.


4.3 Profielen van de gipsplaat plaatsen en uitlijnen

Om de stabiliteit en bevestiging van de gipsplaten mogelijk te maken, zijn de zogenaamde CW-profielen nodig. Dit zijn de verticale tussenstijlen binnen de frameconstructie. Het is waarschijnlijk dat de CW-profielen ook op maat moeten worden gesneden met behulp van blikscharen, zoals bij de UW-profielen. Tijdens deze stap moet ook rekening worden gehouden met de uitsparing voor de schoorsteen.

Schuif de gezaagde CW-profielen eerst onder en dan boven in de UW-profielen en zorg ervoor dat ze exact verticaal en altijd in dezelfde richting zijn uitgelijnd. De exacte uitlijning van de CW-profielen is uiterst belangrijk en de afstand tussen de CW-profielen is afhankelijk van de maat van de hittebestendige gipsplaat. Deze afstand mag in geen geval groter zijn dan 62,5 cm.

Het koppelen van de CW-profielen aan de UW-profielen is niet absoluut noodzakelijk, maar kan wel bijdragen aan de stabiliteit van het frame. Controleer na het plaatsen van het hele frame nogmaals of alles recht en stabiel is met behulp van een waterpas.

Het frame kan er anders uitzien, afhankelijk van uw ideeën en voorkeuren. Het doel van de vele dwarsbalken is om een basis te creëren waar de hittebestendige gipsplaat vlak rond de bio-ethanol inbouwhaard en de tv kan worden geschroefd. Zo heeft de gipsplaat een stevige basis om op te rusten en te voorkomen dat deze loskomt.


4.4 Installatie van gipsplaten

Als eerste stap is het van belang om hittebestendige gipsplaat te gebruiken bij het opbouwen van de muur. Een deel van de gipsplaat moet worden bijgesneden om in de afmetingen van het frame te passen. Om de panelen te snijden, dient u markeringen aan te brengen en een snijmes en richtliniaal te gebruiken. Vervolgens dient u de gipsplaat geleidelijk aan over het hele frame te bedekken en vast te schroeven met schroeven en een accuschroevendraaier. Het vermijden van kruisvoegen is hierbij essentieel om de stabiliteit van de gipsplaat te behouden.

De tweede beplanking zorgt ervoor dat de muur veerkrachtiger wordt. Zaag de gipsplaten zo dat de voegverspringing ten opzichte van de eerste beplanking altijd minimaal 25 cm bedraagt en bevestig de tweede beplanking met langere schroeven door de eerste beplanking en in het noppenframe. Er zijn twee varianten mogelijk: bij versie 1 zaagt u de gipskartonplaat al op maat voor een uitsparing van de exacte afmetingen van de haard, terwijl bij variant 2 de gehele voorzijde wordt bekleed met gipsplaat en u later een markering tekent op de juiste locatie voor de haard. Het verdient de voorkeur om de gipskartonplaten te zagen voordat ze op het frame worden gemonteerd.

Houd er rekening mee dat sommige inbouwhaardmodellen een frame hebben dat over de rand van de nis hangt en dat de "doos" die in de nis wordt geplaatst iets kleiner kan zijn. Controleer daarom de technische tekening van uw specifieke haardmodel voor exacte informatie en afmetingen. Om te controleren of alles goed werkt, kunt u de open haard en televisie in de nissen plaatsen, maar dit is niet nodig en ze dienen weer te worden gedemonteerd aangezien de werkzaamheden nog niet zijn afgerond.


4.5 Vullen van de gipsplaatconstructie

Voor het plamuren van de gipsplaatconstructie is het belangrijk om hittebestendige plamuur te gebruiken. Begin door de gehele constructie te primeren zodat de plamuur goed hecht aan de ondergrond. Let hierbij op de droogtijden van de primer. Tussen de afzonderlijke panelen zitten kleine openingen die moeten worden afgedicht met de hittebestendige plamuur. Ook de schroefkoppen moeten worden opgevuld, zodat er aan alle kanten een egaal en vlak oppervlak ontstaat. Om te voorkomen dat de vloer vuil wordt, is het aan te raden om wat karton, een krant of een oude deken op het werkblad neer te leggen.


4.6 Stucwerk van de gipsplaatconstructie

Als je een gelijkmatig en gevuld oppervlak van de gipsplaat wilt pleisteren, is borstelpleister of rolpleister het meest geschikt. Het is belangrijk om te controleren of deze pleister ook hittebestendig is, wat meestal het geval is.

Breng de pleister over het gehele oppervlak aan met een troffel, kwast of verfroller, afhankelijk van welk type je hebt gekozen. Probeer de pleister zo gelijkmatig mogelijk te verdelen en uit te spreiden, maar houd er rekening mee dat het niet perfect zal zijn.

Om een perfect, gelijkmatig en uniform uiterlijk zonder oneffenheden te krijgen, moet je de muur of het pleisterwerk schuren. Dit kan op verschillende manieren, zoals met een handschuurmachine, schuursponsje of schuurpapier. Voor gips en stopverf is het aan te raden om fijn schuurpapier te gebruiken met een korrel van K120 of hoger. Schuur eventuele onvolkomenheden uit het oppervlak totdat je tevreden bent met het uiterlijk.


4.7 Het slijpen


4.8 Installeren/ plaatsen/ monteren van de bio ethanol inbouwhaard

Het volgende deel (4.9) kan hiervoor worden ingevoegd. Let wel, dit is optioneel en de bio-ethanolhaard kan ook na het schuren worden geïnstalleerd. Afhankelijk van het model worden sommige haarden nauwkeurig in de uitsparing geplaatst en blijven ze praktisch op hun plaats zitten. Andere modellen worden geleverd met schroeven en worden na het plaatsen in de gipsplaatconstructie vastgeschroefd. De specifieke procedure varieert van model tot model. Wij beantwoorden graag gedetailleerde vragen in een persoonlijk gesprek.


4.9 individualiteit en creativiteit in het ontwerp

Het inbouwen van een bio-ethanolhaard in een gipsplaatconstructie biedt een uitstekende kans voor individualiteit en creativiteit in het ontwerp. Je kunt een uniek item creëren dat perfect past bij je interieur, variërend van kleur, lak tot tegels en natuurstenen platen. Het is essentieel dat je ervoor zorgt dat de gebruikte materialen hittebestendig zijn. Voor hittebestendige verf of lak dien je de hele gipsplaat te schilderen met behulp van een kwast of verfroller. Je kunt ook een spuitbus gebruiken, mits je alles goed afplakt. Tegels of stenen platen bevestig je met een hittebestendige tegellijm of iets dergelijks op de gipsplaat. Houd er rekening mee dat je waarschijnlijk enkele tegels/stenen moet zagen om ze gelijk te maken met het oppervlak van de gipsplaat.

Als je wilt, kun je de bio-ethanolhaard ook na het slijpen plaatsen, zelfs al heb je al de individuele aanpassingen aangebracht. Sommige schoorstenen passen precies in de uitsparing en houden zichzelf praktisch vast nadat ze in de uitsparing zijn geduwd. Andere modellen worden geleverd met schroeven en worden na het inschuiven extra op de gipsplaatconstructie geschroefd. De exacte procedure verschilt per model. Voor verdere vragen zijn we blij om een persoonlijk gesprek met je te voeren.

Als de installatie van de bio-ethanolhaard voltooid is, kun je bio-ethanol in de tank doen, het vuur aansteken, achteroverleunen en ontspannen. Bewonder het geleverde werk en geniet van de warme sfeer van de open haard. Ter inspiratie tonen wij je graag enkele foto's en video's van bio-ethanol inbouwhaarden in gipsplaatconstructies. We bieden een uitgebreid assortiment aan veelzijdige bio-ethanol inbouwhaarden en adviseren je graag persoonlijk over alle zaken. Neem gerust contact met ons op via info@bioethanolhaarden.com of het contactformulier op onze website.

Let op: Bioethanolhaarden.com sluit elke aansprakelijkheid uit voor onjuiste en professionele installatie volgens de instructies en misbruik van het artikel. Zorg ervoor dat je de persoonlijke veiligheid in acht neemt en draag indien nodig passende beschermingsmiddelen bij het uitvoeren van de werkzaamheden. Voer deze werkzaamheden niet uit als je niet bekend bent met de relevante regels. Hoewel we alles in het werk stellen om de grootst mogelijke nauwkeurigheid te garanderen, aanvaarden we geen aansprakelijkheid of verantwoordelijkheid voor onjuiste informatie.


5. Voorbeelden van onze klanten

voorbeeld_bio_haard1voorbeeld_bio_haard2

voorbeeld_bio_haard3

voorbeeld_bio_haard6voorbeeld_bio_haard5

 

 

Read more

Wat is een bio-ethanol haard en wat zijn de soorten bio-ethanol haarden?

Wat is een bio-ethanol haard en wat zijn de soorten bio-ethanol haarden?

Droomt u ervan om thuis een eigen haard te hebben? Dan hoeft u zich geen zorgen meer te maken over vergunningen of installatieproblemen. Met bio-ethanol haarden zit u goed, het is de perfecte oplos...

Meer informatie
Waarom kiezen voor een biohaard?

Waarom kiezen voor een biohaard?

Tegenwoordig is het in vrijwel elk huishouden mogelijk om te genieten van de sfeer met een laaiend vuur. Het maakt niet eens uit of je in een appartement of een huis woont.Biohaarden hebben geen sc...

Meer informatie